+371 2830 1000 Kontakti BUJ+

Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā arī āķīgie jautājumi, kuri jums neienāca prātā, kurus jums bija neērti uzdot, un cita lietderīga un/vai izklaidējoša informācija

Īsā atbilde: Tā ir pieņemts. To var nelasīt.

Garā atbilde: Mājaslapā, kas ierasti ir uzņēmumu vadības dižošanās un paštīksmināšanās platforma, daudzi būtiski koncepti paliek nepietiekami izgaismoti, bet sāpīgie un neērtie jautājumi vispār nogrimst klusēšanas okeānā itin kā firmas sastāvētu no dzirkstošiem ģēnijiem, nozares guru un menedžmenta dižozoliem, kuru ikdiena ir nemitīga rūpe par energoefektivitāti, ekoloģiju, sabiedrības uzplaukumu un mazliet arī par klientu labumu.

Ir gan skaidrs, ka visi mēs parasti cilvēki vien esam - ar savām vājībām un dīvainībām. Un mūs interesē peļņa. Rūpes par klientu labumu vairums realizē kā nemitīgu zvanīšanos un mudināšanu izdarīt pirkumu, jo brīnumainā kārtā tieši šobrīd (kā jebkurā citā brīdī) ir "AKCIJA!", un vispār rīt būs dārgāk nekā šodien un ir unikāla iepēja un tādā garā... Lai līdzsvarotu šo acīmredzamo mājaslapu neatbilstību reālajai dzīvei, kāds izdomāja BUJ sadaļu - vietu, kur var atrast par kripatu vairāk patiesības nekā citur. Vismaz tā vajadzētu būt. Un reizēm tiešām BUJ sadaļa strādā, kamēr citur to mēdz aizvietot ar pompozu "kompānijas blogu", kas galu galā izvēršas par bēdu ieleju, kur viss labi gribētais dodas nomirt.

Mēs, šeit JMRā, nenoliedzami uzskatām sevi par gara gaismu un vienīgo saprāta balsi vājprāta tuksnesī (uzmanību - pašironija!), tādēļ (un ne jau savtīgu apsvērumu dēļ, vai ne?) vēlamies jums ļaut dzert no mūsu dzidrās zināšanu un pieredzes akas. Iespēju robežās centīsimies BUJā apstrādāt tās alkas, kas ikdienā dveš no klientiem, jo galu galā - cik var malt vienu un to pašu pa telefonu, ja uzrakstītā veidā katrs var ar materiālu iepazīties patstāvīgi, sev ērtā vietā un laikā?

Taču, kā zināms, arī ģēniji mēdz kļūdīties. Jo ģeniālāki, jo ģeniālākas kļūdas. Skaidrs, ka mēs varam pieļaut episkus feilerus. Vai vienkārši stulbas pareizrakstības kļūdas, vai kaut ko nepamanīt. Vai neiedomāties. Vai... Norādiet uz mūsu kļūdām, publiski paņirgājieties par mums kā tādiem un uzdodiet jautājumus, tagojot mūs   X   vai sūtot DM! Liksim JMR-Frame vecajam korporatīvajam (un līdz šim nelietderīgajam) tviterkontam strādāt jūsu labā!

Īsā atbilde: gan JMR, gan JMR-Frame.

Garā atbilde: 1998. gadā tika nodibināts uzņēmums JMR SIA (reģ.nr.42103097846), kuru cienījamie dalībnieki bija lēmuši kokapstrādei un koka karkasu ēku būvniecībai, taču ātri vien uzpeldēja tiem laikiem trakā kopņu ideja un kompānija devās koka trijstūru producēšanas virzienā. 2007. gadā, nekustāmības un vieglo kredītu buma pilnbriedā, lai uzfrišinātu ražošanas iekārtu parku pēc angļu kopņu nozares līderu jaunākās modes, JMR ņēma treknu aizņēmumu. Un tad burbulis pārplīsa...

Stāsts par izdzīvošanas cīņu ir atsevišķas grāmatas vērts, tādēļ netiks detaļās aplūkots BUJ sadaļā. No visa piedzīvotā ir vērs pieminēt, ka JMR norēķinājās ar piegādātajiem, restrukturēja bankas izsniegto kredītu un godīgi pildīja nodokļu parādu grafiku - līdz brīdim, kad VID pieprasīja, lai uzņēmums iesniedz maksātnespējas pieteikumu. Iestādes noskaņojuma maiņas iemesli mums palikuši miglā tīti, tomēr darījām, kas darāms. Bankrotējām pa skaisto un piedzemdējām JMR-Frame (reģ.nr.40103315651), kas tagad ir JMR labākās daļas turpinājums bez parādiem un mielēm. Turklāt VID bronzas partneris, respektīvi, godājams nodokļu maksātājs.

JMR-Frame nav sakara ne ar Jelgavas Mašīnbūves rūpnīcu, ne arī ar citiem uzņēmumiem, kas satur J, M un R lielos burtus. Mums ir sakars tikai ar labu projektēšanas un ražošanas praksi; un visā visumā esam tīri jauki cilvēki, kaut ar rētām un pieredzi, toties droši un stabili kā sena ledāja izvirpuļots un nu mieru atradis laukakmens.

Īsā atbilde: Atsūtiet savas vajadzības aprakstu ar klātpieliktiem rasējumiem/zīmējumiem uz info@jmr-frame.lv vai zvaniet 2830 1000

Garā atbilde: Draudzīga saruna allaž ir labs sākums. Ja esat pārāk steidzīgs vai kautrīgs zvanīšanai un braukšanai ciemos, uzskatīsim par labu sākumu arī vēstuli epastā.

Lai uzsāktu jumta konstrukciju projektēšanu, mums jāzina nesošo sienu izvietojums, prasības pret jumta arhitektūru, paredzētais jumta klājuma materiāls un būves atrašanās vieta (sniega slodzes aprēķiniem). Ideālā gadījumā jums ir būvprojekts vai vismaz arhitektūras daļa PDF vai DWG formātā. Protams, mēdz būt tā, ka ir tikai ar roku zīmēta skice. Der arī tāda, ja vien sniedz nepieciešamo informāciju par izmēriem un ieceri kopumā.

Tomēr agrāk vai vēlāk nonāksim situācijā, kad būs jāsazvanās; sarežģītākos gadījumos – jāsatiekas. Tādēļ ir ļoti vēlams pievienot telefona numuru, uz kuru varam jūs sazvanīt un apgrūtināt ar papildjautājumiem vai piedāvāt labākus risinājumus. Svēti apsolām nekad nekretinēt jūs ar bezjēdzīgu zvanīšanos un nenopludināt jūsu numuru vai jebkurus citus datus trešajām personām. Kā tautā saka, "kas notiek JMR, tas paliek JMR" un "būvmehānika mīl klusumu".

Runājot par pārseguma sijām – atkal jau mums vajadzīgs viss augšminētais, izņemot nepieciešamību rēķināt sniega slodzi un slodzi no jumta klājuma. Lai gan ir gadījumi... Easi-joist sijas var izmantot arī jumtu konstrukcijās.

Pamatdati par siju izmēriem, uzstādīšanas variantiem un komunikāciju izvietošanu: SPIEST ŠEIT!

Īsā atbilde: Gaidīt var ilgi. Var arī negaidīt. Atkarīgs no apstākļiem.

Garā atbilde: Lai izgatavotu konstrukcijas, tās vispirms jāuzprojektē. Fakts, ka jums jau ir ēkas projekts neko nemaina, pat ja kāds centīgs rasētājs tur sazīmējis kopnēm līdzīgus siluetus – ražotājs taisa savu projektu. Tāpat neko nemaina fakts, ka jums ir kāda cita kopņu ražotāja garadarbs.

Tam ir divi iemesli: pirmkārt, mēs strādājam ar pilnīgi citu programmatūru nekā pārējie rajonā un attiecīgi izmantojam citus konektorus (nagluplates); otrkārt mums nav lielas ticības katram kuram čalim, kas vakar ielauzies projektēšanas softā. Ne jau softs padara cilvēku par konstruktoru, bet gan ilgs un uzcītīgs izglītošanās process. Nemākulis ar labu būvkonstrukciju rēķināšanas programmu ir kā mērkaķis ar granātu. Granāta gan reizēm nogalina mazāk cilvēku nekā sabrucis jumts.

Tātad uz projektu var nākties gaidīt. Vienkāršākie gadījumi un uzbāzīgākie zvanītāji saņem ātrāk. Pastāvīgie klienti stāv atsevišķā īsajā sarakstā. Sarežģītākie projekti top ilgāk. Kautrīgie nezvanītāji un nebakstītāji var gaidīt ļoti ilgi. Neslēpsim arī nepatīkamo patiesību, ka sezonas karstumā gadās gribētāji, kas paliek gribot. Diemžēl. Tā nav pozīcija, ar ko lepojamies, tā ir sasodīta neizbēgamība, ja vēlies darbu izdarīt labi, nevis tikai fiksi iekasēt naudu. Šā vai tā mūsu nostāja ir sekojoša: labāk nedodam cilvēkam neko, nekā iedodam sūdu.

No otras puses ražošanas process ir visai raits: 3-4 nedēļas no avansa iemaksas un jumts ir objektā! Ir gadījumi, kad pietiek ar nedēļu. Principā cenšamies organizēt piegādi uz brīdi, kad būvnieki gatavi kopņu montāžai un kravas izkraušanu savieno ar montāžas uzsākšanu.

Ja nu klients ir pasūtījis kopnes, bet darbi būvē iekavējušies, prece var kādu saprātīgu laika nogriezni uzkavēties mūsu teritorijā, turklāt pilnīgi bez maksas. Nu OK, konjaku pieņemsim kā pateicību.

Īsā atbilde: Cik? Atbilstoši!

Garā atbilde: Nē, mēs nevaram, aplūkojot jūsu iecerētās mājas rasējumus, pateikt, cik maksās jumta vai pārseguma konstrukcijas. Uztaisīsim projektu, sarēķināsim nepieciešamos materiālus un darbu, izkalkulēsim precīzu cenu, kas mainīsies tikai, mainoties projektam, vai ievērojamu materiālu cenu svārstību dēļ.

Ar izcenojuma uzbūvi var iepazīties, SPIEŽOT ŠEIT!

Nekas, protams, mums netraucē "pēc analoga" izdarīt induktīvu slēdzienu, ka konstrukcijas jūsu jumtam maksās piecus tūkstošus euro. Taču var gadīties, ka reāli tās izmaksā četrus vai sešus tūkstošus. Vai tiešām no šīs mētāšanās ar skaitļiem jums kļūs labāk? Nez vai.

Ja nu tomēr jūtaties piederīgi Indikatīvās Cenas Liecinieku draudzei, saņemiet īsu, bet indikatīvu SPREDIĶI!

Bet lai jau indikatīvā cena paliek sapņotājiem. Mums ir lielisks piedāvājums pircējiem ar stingriem ieskatiem, kas noraida visu to runāšanu riņķī un apkārt. Lūk, kopnes par    KONKRĒTU CENU  Skaidrs un paredzams darījums. Nopērc, aiznes mājās un lieto vesels!

Ir arī gatavs darījums pārseguma siju gribētājiem -    EASI-JOIST®   pārseguma sijas par paredzamu cenu!

Cena būs godīga un atbilstoša. Atlaižu nebūs. Atlaide var būt tikai no sākotnēji pārmērīgas cenas. Iesakām par to padomāt! Taču par kompromisiem var runāt vienmēr. Vismaz parunāt...

Parastā situācijā avanss sastāda apmēram 50% (kas patiesībā nenosedz pat materiālu izmaksas), nu un, saņemot produkciju, jāsamaksā pārējā daļa.

Īsā atbilde: Formalitātes, kas jāievēro. Viss būs kārtībā, ticiet mums!

Garā atbilde: Pār Eiropas būvniecības procesu valda noteikumu un vadlīniju kopums ar ārkārtīgi svarīgu nosaukumu Eirokodekss. No otras puses: Latvijā ir spēkā no aizlaiku krēslas izaugusi kārtība, ko reprezentē Būvniecības likums un būvnormatīvi. Abas augšminētās sistēmas atrodas konverģences kustībā ar mērķi kaut kad nākotnē sasniegt pilnīgas saplūsmes stāvokli.

Kas no tā ir svarīgi? Pirmkārt, izlasīt Būvniecības likumu. Otrkārt, ja runājam par konektoru kopnēm, - zināt, ka ēkā drīkst iebūvēt tikai sertificētu ražotāju kopnes. Sertificēts ražotājs ir tāds, kurš spēj uzrādīt spēkā esošu CE sertifikātu.

Sīkāk par šo likumdošanas mudžekli ar visām vajadzīgajām referencēm LASIET ŠEIT!

Īsā atbilde: Nesmērēt!

Garā atbilde: Uguns cilvēkā izraisa instinktīvu bijību, tādēļ bažas par jumta konstrukciju degšanu ir saprotamas. Kādi risinājumi ir iespējami?

Pirmkārt, nevajadzētu mājas bēniņos dedzināt ugunskuru! Otrkārt, ja tomēr nespējāt atturēties, un tagad viss ir liesmās, neko darīt - māja rūkdama nodegs līdz pamatiem. Kā saka, koks ir koks, tas deg. Var, protams, sazieķēt dēļus ar biezu(!) antipirēna kārtu cerībā, ka kopnes aizdegsies par minūti vēlāk, taču tā nav pieeja, kas tiek aplūkota mūsdienās. Ugunsizturību var palielināt, palielinot šķērsgriezumus un nosedzot konektorus. Taču arī tas nepieciešams tikai tad, ja ir liela ēku platība, kurā uzturas daudz cilvēku. Ģimenes mājas gadījumā projekta "Ugunsdrošības pasākumu pārskatā" ugunsnoturības pakāpe parasti ir norādīta kā "U3", kas nozīmē, ka arī bez īpašu pasākumu kopuma kopņu izturība ir pietiekama, lai nodrošinātu iedzīvotāju evakuāciju.

Sīkāk par ugunsdrošības pasākumiem ar norādēm uz normatīviem un tabulām ŠEIT.

Īsā atbilde: Smērēt... Nesmērēt... Smērēt... Labāk nesmērēt.

Garā atbilde: Jautājumi par antiseptiķu lietošanu ir visas tautas tikpat iemīļoti kā tā antipirēnu štelle. Bailes no kukainīšiem, kas apēdīs māju, ja to atradīs, ir dziļas un mantotas līdz ar vectēva kumodes ķirmja riesta dziesmas ierakstiem, taču mūsu klimatā ne visai pamatotas. Tas pats sakāms arī par sēnēm - tās varētu nojaukt jūsu pili, ja vien pili padarītu sēnēm tīkamu.

Atbilde rodas pati no sevis: būvējiet un ekspluatējiet māju tā, lai nevēlami organismi tur justos pazemoti un apdalīti!

Runājot par mūs interesējošo kopņu tēmu, ir divas labas ziņas:
  1. Kopnes tiek ražotas no materiāla, kurā visi ķirmji un viņu kāpuri kā arī sēnes ar visām sporām ir iznīcināti (karsējot);
  2. Pareizi uzbūvētos bēniņos sēnēm kopņu dēļos vairs nav ko darīt; arī kukaiņus jūs bēniņos iedabūtu tikai tos tur īpaši izmitinot un sagādājot dažus permanenti mitrus kaktus.

Vienkārši sekojiet, lai ražotāji izmanto vienīgi C24 kvalitātes dēļus un lai celtnieki, būvējot jumtu (konstrukcijas un klājumu), nehaltūrē! Un pārstājiet sapņot par toksisku vielu uzglabāšanu bēniņos!

Būs arī garlaicīgi garā un šķebinoši izsmeļošā versija ar atsaucēm un stindzinošām detaļām par bioloģisko tēmu. Kā saka - rīt. Vai parīt... Gaidiet!

Īsā atbilde: Dzegu ieteicams veidot pietiekami augstu, lai nodrošinātu griestu kakta nosiltināšanu

Garā atbilde:

Šeit tiks skaidrots, kādos gadījumos un par cik kopnes dzegas daļu ir jāpaaugstina, un kad paaugstināšanai nav nozīmes.

Dzegas augstums

Īsā atbilde: Tev to nevajag!

Garā atbilde:

Mansarda jautājums pamatos ir gaumes jautājums, par ko nevajadzētu daudz diskutēt. No otras puses - ir apspriežamas nianses.

Mansards

Īsā atbilde: Tiešām?

Garā atbilde:

Uztaisīt neloģisku tukšumu bēniņos, lai iekārtotu mazu noliktavu (zārks, slēpes, dēļu rezerve...). Iecienīta tēma. Nekas nopietns, bet aplūkosim.

Slēpes bēniņos

Īsā atbilde: Parasts collīgais (25x100) dēlis.

Garā atbilde:

Lai nodrošinātu konstrukcijas telpisko noturību, bez "saitēm" neiztikt. No praktiskā viedokļa tas ir parasts, neēvelēts "collīgais dēlis", ko iespējams nopirkt jebkurā kokmateriālu placī un kurš vairumā gadījumu lieliski der arī jumta latojumam.

Saišu izvietojuma shēmu jūs saņemsiet līdz ar kopņu montāžas shēmu un visiem citiem montāžai nozīmīgiem loriņiem.

Attēlā:

RL; RD - saites (gareniskās un diagonālās) kopņu augšējā joslā;

CL; CD - saites (gareniskās un diagonālās) kopņu apakšējā joslā;

WL; WD - saites starp kopņu atgāžņiem.

Saites

Īsā atbilde: Ieteicama fīča, bet var iztikt ar Depo piedāvājumu.

Garā atbilde:

Projektējot jumta konstrukcijas, mēs paredzam arī šos konstrukciju montāžā nepieciešamos sīkumus. Varētu, protams, visu atstāt klienta un būvmateriālu veikala ziņā, taču ir viens "bet": mezgliem, kur kopnes stiprinās pie ēkas vai viena pie otras, jānotur noteiktas slodzes. Tas droši panākams, ja stiprinājumu pielietošana un naglojums ir godam aprēķināti. Savukārt aprēķinos var iekļaut tikai tādas detaļas, kuru parametri ir zināmi. Šī iemesla dēļ līdz ar kopņu komplektu piedāvājam būvkalumus, par kuru ekspluatācijas īpašībām esam droši.

Taču jūs varat rīkoties pa savam.

Stiprinājumi

Īsā atbilde: Pieņemt kā papildservisu. Taču var atteikties. Mēs varam visādi.

Garā atbilde:

Te būs informācija par vienslīpu vai divslīpu ēkas gala izbūves variantiem.

Frontona kopne un gala pārkare

Īsā atbilde: Jā, viss ir slikti.

Garā atbilde:

Šis ir sāpīgais jautājums; ar to saistītās lietas jums labāk zināt, vēl pirms pieņemat gala lēmumu par sava mājokļa arhitektūru.

A veida kopņu jumts un sienas plaisāšana

Īsā atbilde: Var, bet ne visi. Ja arī var, tad ne pareizi un droši.

Garā atbilde:

Pacelti griesti vai pat velve viesistabā šobrīd ir ļoti modīga tēma. Taču daiļās formas, ko arhitekts iezīmē ar vieglu roku, slēpj zemūdens akmeņus. Par tiem jābūt informētiem.

Paceltie griesti un velve

Īsā atbilde: Jā var.

Garā atbilde: Var un vajag. Saprotamu iemeslu dēļ janvārī kopnes ir lētākas nekā augustā. Celtniekiem arī mēdz būt brīvākas rokas. Kopņu montāža nav saistīta ar kaut kādu materiālu cietēšanu vai žūšanu - tīrs naglošanas darbiņš. Vienīgās problēmas varētu sagādāt sniegs un ledus, tajā ziņā, ka ne jau visur var iebraukt ar 13m puspiekabi. Plānojot kopņu iegādi ziemā, noteikti jāizvērtē objekta pieejamība no transportēšanas viedokļa ziemas apstākļos.

Snow